A görög válság háttérbe szorította az ukrán válságot, pedig Ukrajna rosszabb helyzetben van, mint Görögország.
Sötét felhők gyülekeznek Ukrajna felett
A kettőjük közt az a különbség, míg Ukrajna Európai Unióba való integrálása csak a NATO legfelsőbb politikai vezetésének tervei közt létezik, és egy ukrán államcsőd nem igazán fáj a nyugatnak, addig Görögország már hosszú évek óta tag. Rengeteggel tartozik a nyugati hitelezőknek, ezért egy görög államcsőd nagy felfordulást okozna. Görögország tagja a NATO-nak, akinek irányítói még a gondolatát sem tudják elviselni, hogy egy NATO szövetséges kínai, vagy orosz befolyás alá essen, akik titkos csatornákon már felejánlották "önzetlen" segítségüket. Ezért hatalmas nyomás nehezedik az új görög kormányra, hogy lakossági megszoritások növelésével továbbra is fizessék az államadósságot azok hatalmas kamataival együtt és ne kacsingassanak kelet felé. Viszont tény, hogy a kormány a háta mögött érezheti a nép támogatását.

Ezzel szemben Ukrajnában más a helyzet. A nyugati háttérmunkával egy éve hatalomra segített vezetés elfordult Oroszországtól, de nem tudta elfogadtatni magát az ukrán néppel. Ígéreteit nem tartotta be, és egyre jobban belemászott hatalomra kerülese idején kitört szeparatista konfliktusba. A nyugat ígéretein és némi katonai felszerelésen kívűl mást nem adott, az államcsőd továbbra is a küszöbön áll. Az ukrán polgárok nem értik, miért kellett a semmiért felrugni az évszázados orosz kötődést és egy teljes bizonytalanságot adni helyette.
Valentyina Matvijenko, aki Oroszország állami méltóságainak rangsorában a harmadik legfontosabb tisztséget betöltő
politikus leszögezte: "Oroszország nem vesztette el Ukrajnát örökre, mert a közös történelem, a kultúra, a vallás összeköti a két népet". Matvijenko cáfolta, hogy Moszkva becsapta és magára hagyta volna a délkelet-ukrajnai szakadár területeken élőket azzal, hogy csak humanitárius segélyt biztosít számukra és nem támogatja Oroszországhoz csatlakozásukat. Azzal érvelt, hogy a régióban élők kezdetben "semmiféle elszakadást nem követeltek" Ukrajnától, és "Oroszország egyetlen szavával, egyetlen lépésével sem adott alapot arra, hogy bárki azt gondolja, Ukrajna felbomlását akarná".
Szerinte Ukrajnát egy sor állam aprópénzre váltotta a geopolitikai kérdések megoldásában, és senki sem készül "különösebb pénzt kiguberálni Ukrajnának".- írja az MTI
Egész Európában sokasodnak a problémák. Most Görögországon van a sor, következőként már Olaszország, kerülhet pénzügyi válságba. Elemzők szerint jelentős államadósággal küzdő országok még Franciaország, Spanyolország és Portugália.
Recseg ropog a levegőpénzből eladósított országok gazdasága. Előbb utóbb kiderül, az emberiség nem termelt annyi értéket, mint amennyi hitelt a központi bankok folyósítottak. Ekkor merül fel a kérdés:
miből adják a hitelt?