.

Ukrán válság, manipuláló média



A tények elhallgatása, az események egyoldalú bemutatása, részrehajló hírmagyarázatok közlése jellemzi az Ukrajnából érkező híreket.

2014. február 20. szomorú évforduló. Ettől a naptól számíthatjuk az Ukrán válság kiszélesedését.

Ukrajna kapcsán már megint manipulálnak és az emberek többsége észre sem veszi, hogy véleményüket nem saját maguk, hanem az egyoldalúan szerkesztett hírekkel mások alakítják ki. Talán sokan nem is kísérték figyelemmel hogyan alakult ki egy helyi konfliktusnak tűnő szituációból a mai pattanásig feszült helyzet.
 

Ukrajna
 
Ukrajna előző vezetése 2013-ban sokáig vajúdott, Európával, vagy Oroszországgal fűzze szorosabbra kapcsolatait. Végül az előző elnök, Viktor Janukovics nem bukott rá a nyugat által elhúzott mézesmadzagra és nem írta alá azt a szándéknyilatkozatot, amely a nyugat ölelő karjaiba navigálta volna Ukrajnát.

A nyugati befolyás alatt álló hírcsatornák eközben folyamatosan sugallták, az emberek rossz gazdasági helyzetéből a kiutat majdan2.jpgegyedül a nyugathoz való csatlakozás jelenti. Ezek után nem volt nehéz egy jól szervezett csoportosulásnak utcára hívni az embereket és követelni az Európai Unióhoz való csatlakozást.

Ezek a demonstrációk tragikus eseményekbe torkolltak, melyek meghatározták az ukrán elnök és kormánya sorsát.

meglőtt tüntetőt mentenek ki az tömegből

Egy éve, 2014. február 20-án zajló kijevi tüntetések 53 halottját az előző ukrán elnök, Viktor Janukovics számlájára írják. Annak idején minden híradás arról szólt, miszerint a államilag kiképzett mesterlövészek legfelsőbb utasításra lőttek a tömegbe, ahol 50 civil tüntető, és három rendőr is meghalt. A közfelháborodás hatására Janukovics másnap elmenekült, és három nap múlva a parlament is leváltotta azt az elnököt, aki a "saját népébe lövetett".
 

Az oroszok felé húzó Janukovics ment, a nyugati kötődést kereső Porosenko jött

Mostanra kiderült valójában mi is történt. Erről viszont csak néhol lehet olvasni egy két sort, és az események valós bemutatása a fősodratú médiában várat magára.

Ezek a mesterlövészek a rendőrségtől független, külföldről finanszírozott emberek voltak, akiknek lövései a közhangulat Janukovics ellen fordításában játszottak szerepet. A közelmultban több milliárd hamis dollár birtoklásáért Németországban elfogott washingtoni kormányalkalmazott, aki Victoria Nuland  asszisztense (Nuland az Egyesült Államok európai és eurázsiai ügyekért felelős külügyi államtitkára), borította a bilit.
Elmondta eddig több, mint 5 milliárd dollárt költöttek az ukrajnai kormányváltásra, és az oroszbarát szeparatisták ellen harcoló harcoló szabadcsapatok finanszírozására. Ebből a pénzből tellett az orvlövészekre is.

A média Janukovics leváltását népakaratnak, a krími és ezt követően a a kelet-ukrajnai népszavazást Ukrajana elleni árulásnak állítja be. Krímben a nép egyértelműen Oroszországhoz való csatlakozás, Kelet-Ukrajnában pedig a függetlenedés mellett döntött. A politikát irányítók szerint ez nem népakarat, hanem provokáció Ukrajana egysége ellen.
 
kelet-ukrajnai népszavazás

Az események hátterében pedig az áll, hogy az Amerika által irányított NATO arra törekszik, fennhatósága alá kerüljön Ukrajna, és a több ezer kilométeres orosz-ukrán határ.

Egyes washingtoni politikusok és a hátterükben álló gazdasági erők Oroszországban olyan konkurenciát látnak, melynek háttérbe szorításáért semmi sem drága, pláne, ha ennek árát másokkal fizettetik meg. 

 

Webcam Fuengirola

csak egy kattintás és élőben nézhető a fuengirolai tengerpart



Vár a Costa del Sol