Jelenlegi hely
.
Mit jelez az olajár csökkenése
Baj van a világgazdaságban, kevés a vevő az olajra
A nyersolaj árfolyama az elmúlt évben kezdett csökkenni . Az év elején ugyan egy kisebb felpattanás volt látható az árfolyamban, de ez rövid ideig tartott, az áresés tovább folytatódott. Az olaj piacát jelenleg erős túlkínálat jellemzi mivel sem amerika, sem az OPEC, valamint Oroszország sem kívánja visszafogni termelését. Az olaj ára jól mutatja a világgazdaság állapotát. Ekkora árcsökkenést, az olajszükségelet draszikus visszaesése okozott. Ha a nagy olajfelhasználó országoknak nincs szüksége olajra, az azt jelnti ott megtorpant a gazdaság. Napjainkban erre Kína a legjobb példa, aminek gazdasági problémái az egész világra kihatnak.
Az áresés tovább folytatódik, hosszabb távon még a 36 dolláros ár sem elképzelhetetlen.
2015.09.04. 15:00 h.
A kereslet ilyen mérvű visszesése előreveti árnyékát egy gazdasági válságnak. Az üzemek kevesebbet termelnek, kevesebb munkaerőre van szükségük, ezáltal csökken a lakosság vásárlóereje. Minden beruházás arra épül, hogy a végén valaki megveszi a termékeket és a fogyasztó társadalomban a végfelhasználó leginkább a lakosság. Ez igaz az útépítésektől kezdve az energetikai beruházásokig mindenre és még a különböző kutatások eredményeire is.
Ebbe a folyamatba került akadály, amit a gazdasági szakemberek a jelenlegi pénzügyi rendszerben rejlő aknák berobbanásának tulajdonítanak. A jelenlegi gazdaság motorja a hitelezés, ami jelen formájában csak levgőpénzt termel. Hamarabb keletkezik a számlapénz, mint a mögötte lévő érték. Világméretekben nézve a hitelállomány már meghaladja, a világban létrehozott összes értéket. Összességben nézve a folyósított hitel mögül hiányzik a fedezet, igy a számlapénzek törvényszerűen inflálódnak. Hogy ez milyen gyorsasággal történik, ezt még nem tudni, csak az a biztos, hogy fedezet nélküli pénzekkel nem lehet fenntartani a világgazdaságot.