Jelenlegi hely
.
Halálos mesterséges baktérium, amiről nem beszélnek
Cynthia, a mesterséges húsevő baktérium, ami mára túlnőtt létrehozásának célján.
Napjainkban is tart a vita arról, hogy a SARS-CoV-2 (COVID19) koronavírus pandémiát létrehozó mutációja egy mesterségesen létrehozott, kínai laboratóriumból kiszabadult vírus, vagy sem.
Az utóbbi másfél évben a médiában minden egyéb témát elnyom a koronavírus, amit a 98-99%-os gyógyulási arányávál mindenki olyan halálosnak könyvelhet el amilyennek akar, vagy ahogy a média belé programozta.
Van azonban egy baktérium, aminek halálozási rátája 100%, eredetén nem kell vitatkozni, készítése jól dokumentált és terjedését nem sikerült megállítani, de nem erről szólnak a hírek.
Története:
2010 tavaszán a Mexikói-öbölben súlyos baleset történt. A British Petrol (BP) által üzemeltetett olajtermelő platformot baleset ért, aminek következtében három hónap alatt 5 millió hordó olaj ömlött a tengerbe.Az égő fúrótorony oltása
Olcsóbb megoldást kerestek, amit a Nobel-díjas Smith Hamilton által vezetett 20 fős tudós csoportnál találtak meg. Ők hozták létre a természetben korábban soha nem létező Cínthia baktériumot. Ezt a mesterségesen létrehozott bacilust olajtermékekkel táplálták. amik a labortóriumban nagyszerő hatásfokkal falták fel a kőolajat.
A média nagyszerú eredményről cikkezett, mivel az új életforma kémiai szerek nélkül szüntetheti meg a Mexikói-öböl olajszennyezését.
Olaj szennyezi a partmenti sávot
Nem kellett sokáig keresgélni. Az elpusztított szervekben beazonosították a mesterséges Cynthia baktériumot.
A Cynthia baktérium
Miután a vízben a baktériumok felfalták az a kiömlött olajat, új táplálék után néztek. Először a planktonokat kezdték enni, de mutálódtak és megtámadták a nagyobb élőlényeket is Több százezer hal pusztult el, amelyek belső szervei roncsolódtak.
Kiderült, ezek a vízben lévő baktériumok a legkissebb sérülésen keresztül is be tudnak jutni az élőlények szervezetébe, ahol rohamos gyorsasággal szaporodnak és felfalják a számukra ehető szerveket.
Az öböl menti országok lakosságát meg kellett nyugtatni, hogy nem is olyan veszélyes ez a baktérium, ezért az USA akkori elnöke Barac Obama megmártózott a tengerben.
Barac Obama és felesége
A Cínthia már 2011-ben kijutott a Maxikói-öbölből. Egyenlőre nem tudni merre jár, legalábbis erről nincsenek hírek, de gyanus esetek jelentek meg. Arra a következtetésre jutottak, hogy a "Cynthia" baktérium felelós madarak és halak tömeges halálozásáért Arkansasban és Észak-Louisiana-ban. A vizsgálatok kimutatták az elhullott állatoknak sérült belső szerveik vannak.
Az emberekre azért veszélyes, mert a lagkissebb sérülés is kitárja a kaput a baktérium előtt.
Ami már kiderült a Cynthiáról
- A Bacillus önmagában reprodukálódik és gyorsan képes szaporodni.
- Nem lehet megsemmisíteni (az antibiotikumok nem hatnak a mesterséges DNS-re).
- A baktérium "nagy távolságra" (például csapadék formájában) utazhat.
A Cynthia kiszabadult a palackból. Nagy kérdés, sikerül e visszaszorítani, vagy valamlyen módszert kifejleszteni ellene még mielőtt világméretekben elterjedne.
https://hu.sodiummedia.com/4039636-artificial-bacterium-quotcynthiaquot-photo