Jelenlegi hely
.
Ukrajnában is találtak hosszúkás koponyát
Idegen lénytől származónak tartják a fura formájú koponyát és a hozzátartozó csontvázat, de a tudósok szerint csak ősukrán – írja a Mirror
Eddig a világ különböző pontjain találtak a mostani lelethez hasonló megnyúlt koponyákat. A vizsgálatok szerint két fajta létezik belőlük. Az egyik a mesterségesen deformált kopnya, a másik a természetes növekedésből származó hosszúkás forma.
Egyiptomi hercegnő fejszobra és egy természetesen fejlődött hosszúkás koponyaAz a különös, hogy Dél-Amerika, és Egyiptom után Európa keleti részén is előkerült a szokásos emberi koponyától eltérő forma. Ez felveti annak valószínűságét, élt egy olyan humanoid faj a történelem előtti időkben, amelynek tagjai egymástól távoli kontinensekre is eljutottak.
A Peruban találtak Paracas koponyák néven váltak ismertté. A 2013-14-ben végzett DNS vizsgálatok azt mutatták, a koponyák egy eddig ismeretlen humanoid fajhoz tartoznak.
Természetesen fejlődött Paracas koponyák
Az archeológusok szerint szó sincs földönkívüliekről. Az Urál-hegység délkeleti lejtőin, a Miassz folyó partján fekvő terület ősi népeinek körében ugyanis elterjedt szokás volt, már újszülött kortól körbekötni a koponyát, hogy az hosszúkás formájúra nőjön. Az UFO-hívek szerint azért, mert az általuk istenekként tisztelt földönkívüli látogatókra akartak hasonlítani.
„Meglepően jó állapotban maradt csontvázra bukkantunk” – mondta el Maria Makurova, régész az Itar-taszsz orosz hírügynökségnek. „Lehetséges, hogy a csontváz egy nőé volt, aki a mai Ukrajna, Kazahsztán, és Oroszország területén egykor élő, Szarmata törzshöz tartozott. A koponyája azért van megnyúlva, mert a törzs hagyományai szerint a gyermekek fejét kötéllel körbekötötték” –tette hozzá. Azt elutasította, hogy a földönkívüli teóriákat kommentálja, de annyit elárult, hogy a tudománynak egyelőre nincs válasza a fura, koponyadeformáló szokás elterjedésére.
Arkaim mai képe
De ez csak egy, az Oroszország Stonehenge-ét körülvevő titkok közül. A kör alakú építményt az időszámításunk előtti negyedik évezredben emelték, az angliai Stonehenge-ével megegyező vonalak mentén. Csak 1987-ben fedezték fel, azóta a bronzkor történetkutatásának egyik fontos színhelye lett.