.

Ebola – Hisztéria vagy valós veszély?




Ebola – Hisztéria vagy valós veszély?

 
hazmat

A fővonalas média szinte naponta változtat az Ebola járvánnyal kapcsolatos retorikáján. A magyar hírportálok is hol az új betegek számának csökkenéséről, hol pedig a járvány európai megjelenésének magas valószínűségéről írnak.

Továbbra is nehéz megjósolni, hogy végül melyik álláspont lesz a helytálló, de igazából sok függ az „illetékesek” szándékától. Egy biztos, a betegség tünetei önmagukban elegendőek arra, hogy az emberek hajlandóbbnak mutatkozzanak beoltatni magukat, ha az ellenszer elérhetővé válik, ráadásul a médiában az Ebolában szenvedőkről keringő képek gondoskodnak a félelem fenntartásáról.

Tegnap az Index, a Reuters cikke alapján például arról írt, hogy

„szakértők szerint hetvenöt százalék az esélye annak, hogy az elsősorban Nyugat-Afrikát sújtó ebola-járvány október 24-éig Franciaországot is eléri, a vírus Nagy-Britanniában való megjelenésének a valószínűsége pedig ötven százalék.”

A CBS Philadelphia pedig Dom Giordano, egy helyi orvos figyelmeztetését tette közzé:

„A helyi orvosok hónapok óta meg vannak győződve arról, hogy az Egyesült Államok rendszeresen importálja majd az ebolás eseteket. Jelenleg egy millió ember van karanténban elkülönítve Nyugat-Afrikában az Ebola miatt és több tízezer ember ül repülőre naponta. Csupán idő kérdése, hogy a betegséget a világ minden pontjára elvigyék.”

 

A doktor szerint a CDC (amerikai járványügyi hatóság) alábecsüli a betegség jelentette veszélyt és szándékosan félrevezeti a lakosságot. „Két héttel ezelőtt azt mondták, hogy igen kicsi esélye van egy betegséggóc behozatalának, mi azonban tudtuk, hogy ez szinte biztosan megtörténik. Ugyanazon a napon, amikor az elnök a CDC álláspontját ismételve nyilatkozott a betegség behozatalának valószínűtlenségéről, a dallasi kórház tévesen hazaküldte az első ebolás beteget.”

„Nem kérdés, hogy Dallasban megbirkóznak majd a mostani esettel, de mi történik, ha minden héten előáll egy ilyen helyzet? Az ottani egészségügyi intézmények már most túlterheltek. Mindegy milyen fejlett egy ország egészségügyi rendszere, eljön az a pont, amikor már nem képesek kontrollálni a helyzetet.”

Jon Rappoport ellenben arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírus átadása nem egyenlő a megbetegedéssel és egy egészséges szervezet számára nem okoz gondot megbirkózni a kórokozókkal, kiemelve egy fontos kivételt:

És most fontos szót ejteni egy kivételről. Amikor az orvosok kórokozókat (toxikus kémiai anyagokat) juttatnak a szervezetbe, márpedig az oltások esetében pontosan ez történik, azzal egy erős immunrendszerrel rendelkező személy szervezete sem biztos, hogy meg tud birkózni, és egy átmeneti betegségnél súlyosabb helyzet is előállhat. Miért? Mert az oltás természetellenes módon megkerüli az immunrendszer által felállított védelmeket. Ezek a toxikus kémiai anyagok mérgek.

Aggodalomra tehát az oltóanyagok, nem pedig a vad vírustörzsek adnak okot.

A propaganda azt próbálja elhitetni velük, hogy a vírus átadása már önmagában halálos veszélyt jelent.

Ez nem igaz.

Akinek gyenge az immunrendszere, elsősorban ezt a problémát kell orvosolnia, ahhoz hogy megerősödhessen és képes legyen ellenállni a betegségeknek.

Sok tehát a megválaszolatlan kérdés. Lehetséges, hogy az eseményeknek köze van a Georgia Guidestones emlékművön nemrég megjelent, majd megsemmisített blokkhoz? Médiafelhajtás az egész vagy a valós helyzet a hatóságok által bemutatott képnél is rosszabb?

Címkék: 

 

Webcam Fuengirola

csak egy kattintás és élőben nézhető a fuengirolai tengerpart



Vár a Costa del Sol