.

A torinói lepel valóban Jézus szemfedője lehetett



Bebizonyosodott, hogy a keresztre feszítés kínszenvedésének nyomai vannak a halotti lepedőn.

 

 

A római katolikus egyház legszentebb ereklyéjével kapcsolatban számtalan kutatás és tudományos elemzés született, de eddig elsősorban csak legendaként kezelték azt, hogy a Torinóban található leplen Jézus arc- és testlenyomata maradt fenn.

A legújabb kutatások azonban komoly bizonyítékokkal támogatják azoknak a hitét, akik Isten fiának tulajdonítják a lenyomatot. Egy olasz kutatócsoport ugyanis a legújabb technológiával bizonyította be, hogy a lepedőn egy brutális kínzást és keresztre feszítést átélt ember testének véres nyoma látható.

Eddig is szent volt a lepel

A torinói leplet a Keresztelő Szent János-katedrálisban őrzik, és eddig is szent kegytárgynak tartották a hívők. A tudóstársadalom számára azonban kétséges volt, hogy a lenvászon lepedőn kirajzolódó arc és test valóban Jézusé volt-e.

A Krisztallográfiai Intézet kutatói most a lenvászon rostokon ferritint és kreatinint találtak, ami azt feltételezi, hogy nem festékkel színezett a lepel, hanem emberi vér van rajta, ami méghozzá egy kínzást átélt személytől származik.

Szenvedés jeleit látni rajta

Abban mindenki egyetértett, hogy a lenvászon lepedőt arra használták, hogy valakinek a halott testét csomagolják bele, temetés előtt. Elvio Carlino, a Krisztallográfiai Intézet munkatársa úgy fogalmazott, hogy az anyagba nagy szenvedést átélt, erőszakos halált halt áldozat testét bugyolálták be. Mindez ellentmond azoknak a kétkedőknek, akik azt állították, hogy a leplet utólag festették vörösre a középkorban a hamisítók.

femina

Címkék: 

 

Webcam Fuengirola

csak egy kattintás és élőben nézhető a fuengirolai tengerpart



Vár a Costa del Sol