Jelenlegi hely
.
Szibériában unikornis foszíliát találtak
A valódi unikornis dagadtabb, szőrösebb és csúnyább volt, mint a mesékben, de tényleg létezett. Egy most talált fosszíliának hála most már azt is tudjuk, hogy 29 ezer éve is élt még, pedig korábban azt hittük, hogy több száz ezer éve kihalt.
Kazahsztánban találták meg a körülbelül 29 ezer éves koponyafosszíliát, amely bebizonyítja, hogy még ekkor is éltek a Földön az Elasmotherium sibiricu példányai, amelyekről azt hittük, hogy 350 ezer évvel ezelőtt haltak ki. Az American Journal of Applied Sciences tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint Nyugat-Szibériában maradhattak csak fenn ilyen sokáig.
A Tomsk Állami Egyetem kutatója, Andrei Shpansky úgy gondolja, hogy ez a terület egyfajta menedék lehetett a faj számára, ahol sokkal tovább túlélhetett, mint a Föld többi részén. A kutatók reménykednek, hogy a további vizsgálatok segítenek majd megérteni, hogy milyen klímabeli sajátosságok vezettek odáig, hogy a faj ilyen sokáig megmaradhatott Nyugat-Szibériában.
Az egyetem tudósai azt is megjegyezték, hogy a kutatási eredmények segíthetnek majd a jelenlegi klímaváltozás megértésében.
origo