Jelenlegi hely
.
A spanyolok történelmi szerelmespárja, Diego és Isabel
Teruel (Aragónia) egyik városát négy dolog tett híressé. Spanyolország legjelentősebb mudéjár stílusú emlékműveit felvonultató óvárosa, a terueli sonka, a jellegzetes zöld kerámia, és amiről vitathatatlanul a leghíresebb, hogy Teruel a spanyol szerelmesek városa.
Teruel
Isabel álldást adja az útra
Az elutasításba, és a megaláztatásba a fiú szíve menten belehasadt, és holtan rogyik össze a lány lábai előtt. A hősszerelmes élettelen testét, Isabel családja és férje titokban a város főterére viszi, ahol csak másnap találnak rá szülei. A Segura családot kivéve, a temetésen az egész város részt vesz. Isabel lelkiismeretével küzdve, és immár szívére hallgatva elszökik otthonából, és álruhában a templomba siet. Mikor az utolsó gyászoló is távozik, a lány átöleli a koporsójában nyugvó Diegót, és amit életében megtagadott tőle, azt holtában adja oda.
A halálos csók
A szenvedélyes csókkal, Isabel lelke is követi szerelmét. A két fiatalt ezután együtt temették el, így mégis beteljesült vágyuk, hogy örökre egymásé legyenek.
A történet felevenítése 2018-ban
Ma az Iglesia de San Pedro őrzi a híres terueli szerelmesek sírját. A templom évszázadok óta a szerelmesek zarándokhelye, és sok spanyol álma, hogy ebben a kápolnában köthessen házasságot.
Iglesia de San Pedro
Minden évben, február harmadik hétvégéjén (csütörtöktől-vasárnapig) elevenítik fel a szerelmespár történetét. IlyenkorTeruel egy hamisíthatatlan középkori várossá alakul, ahol 5000 fős "kiszolgáló" csapat gondoskodik arról, hogy a XIII. században érezzük magunkat. Az idő kerekét, középkori vásárosok, harci bemutatók, szentelt sör, vadászsólymok, és egy eredeti lovagi torna rendezésével tekerik vissza.
A kozépkoti hangulatról a város beöltözött polgárai gondoskodnak
Kép: Wikipedia
A történetet Kasa Heni elevenítette fel