Jelenlegi hely
.
Pusztulnak a rovarok, mi lesz a kajánkkal?
Az utóbbi évtizedekben figyeltek fel rá, hogy észrevehetően csökken a jelenleg még több milliárdos rovarpopuláció. Ez pedig szomorú jövőt vetít az emberiség elé
Ha kipusztulnak a méhek, azt az emberiség legfeljebb négy évvel éli túl.” mondta Albert Einstein és nem csak a méhekre, hanem a bepozó rovarokra is gondolt, amiknek a méhek a legismertebb képviselői.
Kijelentését arra alapozta, hogy az élelmiszernövények beporzását rovarok végzik. Néhány növény esetében a virágport a szél szállítja az egyik virág porzóiról a másik termőtestére, de a zárvatermők 87,5 százaléka állati beporzást igényel.
A drámai mértékú rovarpusztulást elemezte a németországi Naturschutzbund (Nabu) természetvédelmi szövetség a Diagnose Funk környezetvédelmi szervezet és a luxemburgi AKUT akciócsoport. Összesen 190 tudományos kutatást vizsgáltak át. Ennek egyik figyelemreméltó megállapítása:
Európában a mobiltelefonok sugárzása is okozhatja a rovarok pusztulását
A VIZSGÁLAT SZERINT A ROVARÖLŐSZEREK HASZNÁLATA ÉS A ROVAROK ÉLŐHELYEINEK ELTŰNÉSE MELLETT A KÖRNYEZET ELEKTROMÁGNESES SUGÁRZÁSSAL TÖRTÉNŐ EGYRE NAGYOBB MÉRTÉKŰ TERHELÉSE IS "NEGATÍV HATÁSSAL VAN A ROVARVILÁGRA".
Laborban és terepen végzett vizsgálatokkal végzett kutatásból 60 mutatta ki ezt a negatív hatást a méhek, darazsak és legyek esetében. Ezen hatások között van a tájékozódási képesség elvesztése a mágnese mező miatt, de előfordulhat az örökítőanyag és a lárvák károsodása is.
Az elemzés felhívja a figyelmet arra, hogy a drámai mértékű rovarpusztulás okainak keresésekor minden irányban nyitva kell tartanunk a szemünket"- fogalmazott Johannes Enssle, a Nabu baden-württembergi vezetője. Kiemelte: a mobilok sugárzásának környezetre gyakorolt hatását gyakran alulbecsülik.