Jelenlegi hely
.
Öt tea, amelyek gyógyszerek nélkül tartják karban az egészséget
Nagyanyáink tudása ma is hasznos és ráadásul pénztárcabarát
Egy finom, gőzölgő tea a nap végén, vagy akár munka közben, ebéd után a téli időben különösen jól esik. Hát még akkor milyen öröm kortyolni, ha tudod, hogy minden csésze a méregtelenítést segíti, és megelőzi, vagy elmulasztja a gyomorpanaszokat, segít az emésztésben, megelőzi a náthát.
1/5 Kakukkfű tea
A kakukkfű nem csak akkor jön jól, ha ropogós pecsenyekacsa sül a sütőben.
Az illatos fűszernövényből tea is készülhet, ami nem csak jó hatással van a gyomorra, de a vérbőséget is fokozza, ezzel pedig hatékonyabbá teszi az emésztést és a méregtelenítést.
A kakukkfű teát érdemes este meginni, és aztán jó alaposan betakarózni, ugyanis a vérbőséget fokozó hatás miatt a tea kicsit izzaszt is, így segít megszabadulni a mérgektől, és akár még egy kezdődő náthát is megállíthatsz vele.
2/5 Fahéjas narancs tea
A fahéj és a narancs kombinációja nem csak finom, de a méregtelenítést is fokozza, mivel a fahéj felpörgeti az anyagcserét, meggyorsítja az emésztést, és még a puffadást is segít leküzdeni.
3/5 Gyömbér-lime tea
A fahéj és a narancs kombinációjához hasonlóan a gyömbér és a lime is remekül működik együtt, mivel míg az egyik a méregtelenítést és az emésztést segíti elő, addig a másik megnyugtat, ellazít és felfrissít.
A tea még finomabb lesz, ha egy teáskanál mézet is csurgatsz bele, ráadásul ennek szintén gyulladáscsökkentő hatása van, ami segítheti a megfáradt gyomor és az emésztőszervek regenerálódását.
A nátha pedig garantáltan messzire elkerül.
4/5 Csipkebogyó tea
A piros tea népszerű ital télen, hiszen nagyanyáinktól megtanultuk, hogy remek módszer a nátha elkerülésére.
Nem ez azonban az egyetlen oka annak, hogy érdemes a csipkebogyóból készült főzetet kortyolgatni.
A teának ugyanis nagyon erős méregtelenítő hatása van, elősegíti a máj és a vesék működését, így a szervezeted könnyebben kimossa a lerakódott salakanyagokat is.
A csipkebogyó teának enyhe hashajtó hatása is van, így mindenképpen megkönnyíti az emésztést, és egy lakmározással töltött nap után megkönnyebbülést hozhat az elnehezült gyomornak.
5/5 Áfonyalevél tea
Az áfonyalevélből készült teát a népi gyógyászat erős szél- és vizelethajtóként tartja számon, így segíthet megszabadulni a puffadástól, de a lerakódott nyirokanyagtól is, ami a sejtek között pangva nem csak lassú anyagcserét, de plusz centiket, vagy narancsbőrt is okozhat.
Az áfonyalevél főzete emellett védelmet nyújt gyomorhurut ellen, segíti a vese működését, és vértisztító hatása is közismert.
Úgy tartják, hogy az áfonyalevél képes lassítani a szervezet öregedését is, ezért a fogyasztása mindenképpen javallott.
Forrás: bien.hu