Jelenlegi hely
.
Nem volt elég a koronavírus, újabb veszélyekkel riogat a média
A médiának az a dolga, hogy hitelesen tájékoztassa a széles tömegeket a világ eseményeiről. Valahogy az utóbbi időben ez a hitelesség abban merült ki, hogy naponta sorolták fel a koronavírushoz köthető halálesetek számát.
Ezen új, riogató lehetőségeket, a Deutsche Bank Henry Allen által vezetett elemzői csapata hozta nyílvánosságra. Ezek a média számára felkínált témáknak tűnnek, amelyekből az éppen aktuális helyzet szerint lehet majd válogatni. Az aktuális helyzetről, (hogy éppen mitől kell félni), majd a politika határozik és meghozza az általa helyesnek vélt intézkedéseket, (természetesen az állampolgárok érdekében) olyanokat is amiket jelenleg elképzelni sem tudunk.
Az, hogy csak egy rendelet és minden a feje tetejére állhat, pontosan ez a koronavírus járvány mutatta meg. Február végén, március elején elképzelni sem lehetett a személyes szabadság és a gazdasági élet ilyen mérvű korlátozását.
A médiának és a politikának négy riogató opcióból lehet válogatni a MarketWatch beszámolója szerint..
Az elemzést készítői szerint a négy esemény közül bármelyik 1:3 eséllyel (ami elég nagy valószínűséget jelent) bekövetkezhet, de az is elképzelhező, hogy egy időben több csapás is éri az emberiséget.
Az elemzők az alábbi eseményekre látnak esélyt:
- egy több mint 2 millió halálos áldozatot követelő influenzajárvány (a mostani koronavírus-járvány eddig közel 450 ezer halottat követelt),
- egy világszinten katasztrofális következményekkel járó vulkánkitörés,
- egy nagy napkitörés,
- egy globális háború.
Az úgy látják, hogy két évtizedes időtávon ezen események bekövetkeztének a valószínűsége már 56%. A földrengéseket nem tartalmazza adatelemzésük, ezeket helyi eseményként sorolták be.
A jelentős napkitörés talán a leginkább meglepő a listán, mivel ilyen már régen következett be, és nem nagyon van szó róla. 1859 óta nem volt rá példa, egy tanulmány azonban 12%-ra teszi a valószínűségét, hogy a következő évtizedben bekövetkezik, a következő 40 évben pedig több mint 40% ez.
Elsősorban az elektromos rendszerekben tenne óriási, lassan helyrehozható károkat, tönkretéve a gazdaság működéséhez nélkülözhetetlen infrastruktúra egy részét az egészségügytől a GPS-alapú közlekedésig. - írja a portfólió.hu
A felsoroltak ellég rémisztő lehetőségek, amelyek elkerülésének indoklásával a társadalom sok minden megszorító intézkedést hajlandó elviselni
P.R.