Jelenlegi hely
.
Most 260 ezer euróért vehető egy egy komplett spanyol falu
Eladásra kínálnak egy teljes spanyol falut
A tulajdonosa a 2000-es évek elején turisztikai központot álmodott Salto de Castróba, de az eurózóna válsága közbeszólt.
Mindössze 260 ezer euróért (104,5 millió forint) árulnak egy falut Spanyolországban. A portugál határ közelében, Madridtól nagyjából három órányi autózásra fekvő Salto de Castro 44 házból áll, van benne templom, iskola, szálloda, uszoda és egy csendőrlaktanya is. Lakói azonban nincsenek.
A BBC cikke szerint a település több mint három évtizede lakatlan. A kétezres évek elején vásárolták meg, a vevő azt tervezte, hogy turisztikai központtá alakítja, az eurózóna válsága azonban keresztbe tett neki. Az oldalon, ahol a falut hirdeti, a nyolcvanas éveiben járó tulajdonos azt írta: azért döntött az eladás mellett, mert nem tudja kigazdálkodni a karbantartási költségeket.
A hirdetése egy hete került fel az oldalra, és azóta több mint 50 ezren kattintottak rá. Ronnie Rodrígues, az eladót képviselő Royal Invest munkatársa szerint 300-an már meg is keresték: akadnak érdeklődők Oroszországból, Franciaországból, Belgiumból és az Egyesült Királyságból is. Egyvalaki már foglalót is fizetett.
Ronnie Rodrígues
Salto del Castrót az Iberduero nevű energiavállalat építtette, hogy ott helyezze el a közeli beruházásán dolgozó munkásait és családjukat. A lakosok, miután elkészült a munka, elköltöztek, a falu az 1980-as évek végére teljesen kiürült.
Korábban már megpróbálták eladni a települést, akkor 6,5 millió eurót vártak érte, mivel azonban elmaradtak az érdeklődők, a benne álló épületeket pedig megrongálták az idők során, az ár jelentősen csökkent. A most kért összegből Madrid vagy Barcelona jobb részein egy egy hálószobás lakást lehet megvásárolni.
Akárki is lesz az új tulajdonos, mélyen a zsebébe kell majd nyúlnia, ha továbbra is turistaparadicsom létrehozása a célja, a hirdetés szerint ugyanis nagyjából 2 millió eurót kell majd a falura költeni, hogy rentábilissá lehessen tenni.
Forrás: https://www.bbc.com/news/world-europe-63586271