.

Mit csinált Jézus 12 és 30 éves kora közt



Jézus életének hiányzó tizennyolc éve

 

Jézus életének egyes szakaszairól meglehetősen keveset tudunk a Bibliából. Különösen igaz ez Jézus 12-30 éves kora közötti időszakra. Vajon, mi deríthető ki a mellőzött források alapján erről az életszakaszról!

Szinte üres a Biblia, ha Jézus eme életszakaszáról szeretnénk többet megtudni.. Vajon hogyan jutott el családjának egyszerű asztalos műhelyből a kereszténység megalapításához, milyen ismeretekre tett szert, hogy azzá váljon, akiről a Biblia ír, és akinek csak az utolsó három évét  ismerhettük meg.


A fiatal Jézus az asztalos mesterséget tanulja

Más írásokból következtethető jelek mutatnak arra, hogy Jézus ebben az ismeretlen 18 évben misztériumiskolákban tanult, ahol különféle beavatási ceremóniákon esett át. Ha csak ebből az egy mondatból indulnánk ki, akkor több kényes kérdést is meg kellene válaszolnia a mai egyháznak. Például, kik voltak azok, akik a Megváltót beavatták?  Merthogy nem zsidó rabbik voltak, az szinte biztos. Ha pedig nem zsidó főpapoktól szerezte Jézus az ismereteket, akkor honnan? 

Ilyen zavarba ejtő kérdéseket persze nem illik feltenni.

Vajon Jézus akkor is alkalmas lett volna Krisztussá válni, ha nem kapja meg ebben a 18 évében a szükséges elő- és felkészítő tanításokat, beavatásokat?

Jézus az ősi hagyományok ismerete nélkül és a korszak beavatottainak patronálása nélkül nem világosodhatott volna meg. Ezeket a tradíciókat most ne nevezzük vallásos tanításoknak – bár azok voltak –, hanem csak szellemi esszenciáknak.

A szellemtudomány azt állítja, hogy Jézus 6-6-6 éves szakaszokban sajátította el a spirituális ismereteket és kapta meg a korábbi korszakok tudását. Ily módon indiai, perzsa és egyiptomi tanításokat kapott.

Ezek fényében vegyük sorra Jézus beavatásainak főbb állomásait!

1. Először Indiába megy..

Indiai tartózkodásának főbb szellemi állomásai:
  • buddhizmussal való megismerkedés
  • dzsainizmus tanainak elsajátítása
  • hinduizmus, illetve a Védák és a Puránák tanulmányozása

Ezért találunk, jobban mondva csak találhatnánk több közös nevezőt a keleti vallások és a kereszténység valódi, ősi alapeszmeisége között, amely a közös elvektől az azonos szimbólumhasználatig sok formában tetten érhető.

India után Tibet következett, ahol szintén beavatást nyert. Egyes elképzelések szerint ezután Ordoszba (Belső-Ázsia) vezet az útja, ahol az Élet Templomában válik a „kozmikus tudományok mesterévé”. (Arvisurák, Puránák és még több mint egy tucat írás említi őt, igaz, más néven: Jus Asaf)

Az arvisura szó jelentése igazszólás, vagy igazat mondott szó. A későbbi korokban ezt a kifejezést használták minden olyan szellemi és történelmi leiratra, amelyet az Anyahita (ázsiai tanító) által tanított törzsek írtak.


2. Jézus újabb hatéves életperiódusa Perzsia (a Pártus Birodalom) területére vezet, ahol a Zarathusztra által alapított fényvallás, a zoroasztrizmus teszi hozzá a maga részét a Megváltó fejlődéséhez. Itt a birodalom mágusai képezik őt, s éppen itt köszön vissza a napkeleti bölcsek története, csak Jézus itt nem újszülött, hanem 20 év körüli ifjú.

Itt „Zarathusztra fia”-ként emlegetve, Hazrat Issa-ként olvashatunk róla a Farhang Asafia című műben, amint éppen leprásokat gyógyít.


„Zarathusztra fia"

 

3. A fellelhető források (például kopt írások) alapján azt mondhatjuk, hogy Jézus 24-30 év közötti életszakaszát Egyiptomban tölti, ahol végiglátogatja a Nílus-menti főbb misztériumiskolákat, illetve templomokat. Bölcsességet és mágiát tanul, mígnem a Nagy Piramisban megkapja az egyik fő beavatását.

Jézus Thot-Hermész ezoterikus tudásával és bölcsességével, így többek között az alkímiával is megismerkedik és mesteri művelőjévé válik. Ezzel párhuzamosan megismerkedik az Esszénus Rend tagjaival, a terapeutákkal. Ez a magyarázat arra, hogy amikor 30 éves korában visszatér Palesztinába, akkor miért éppen a qumráni esszénus közösség fogadja kebelébe. (Tehát azért, mert az esszénusok egyik része egyiptomi, másik része qumráni székhelyű volt.)


qumráni esszénusok


Ezek az évek (12-30 év között) tekinthetők a felkészülés éveinek, amely megnyitja Jézus utolsó három évből álló időszakát, mely voltaképpeni missziójának a betetőzése volt.

Ugyanakkor jó tudni, hogy Jézus behatóan ismerte a zsidó szent iratokat és beavatási rendet is, s eleinte szerette volna megreformálni a zsidó vallást. Kezdetben a tanításai erre irányultak. Azzal tisztában volt, hogy a régi korszakok nem ismételhetők újra, mert az azokat létrehozó és fenntartó energiák már nincsenek jelen és nem is szolgálnák az emberiség szellemi fejlődését. Ugyanakkor azt is látja, hogy a zsidó nép, amely kezdetben nagy lelkesedéssel fogadta őt, egy idő után ellene fordult, mert bizonyos zsidó vezetők Jézus ellen hangolták a népet, főleg miután Jézus már nem a zsidó valláson belül képzelte el messiási tettét. Munkásságát és az üdv lehetőségét ki akarta terjeszteni az egész emberiségre. Ezzel ugyanis odalett volna a zsidó nép kiválasztottisága, amit a krisztusi egyetemesség válthatott volna fel. Ezt nem engedhették az akkori vallási hatalom birtokosai, így Jézus hamarosan veszélyforrássá vált számukra. Ezért alakultak az események úgy, ahogy. -írja a Boldog napot.hu



Jézus tanít

 

Címkék: 

 

Webcam Fuengirola

csak egy kattintás és élőben nézhető a fuengirolai tengerpart



Vár a Costa del Sol